Medarbetare

På den här sidan hittar du kontaktuppgifter till medarbetarna i Svensk Galopp AB.

Om du inte vet vem som ska besvara din fråga så skickar du den till info@svenskgalopp.se

Stab

Anders Gustafson, interims-VD

e-post: anders.gustafson@svenskgalopp.se
Telefon: 070-3207510

Sportavdelning

Gemensam brevlåda: sport@svenskgalopp.se

Dennis Madsen, sportchef

e-post: dennis.madsen@svenskgalopp.se
08-466 86 03

Stefan Jönsson

e-post: stefan.jonsson@svenskgalopp.se
040-671 82 05
Anmälningar, startanmälningar, insatslöpningar, tränarskiften

Hanna Selinus

e-post: hanna.selinus@svenskgalopp.se
08-466 86 46
Sport och utbildning

David Crona

e-post: david.crona@svenskgalopp.se
073-083 22 40
Referent, skribent på galopptips.se

Cecilia Gråberg

e-post: cecilia.graberg@svenskgalopp.se
08-466 86 85
Ungdom, ryttarutbildningar

Fredrik Johansson

e-post: fredrik.johansson@svenskgalopp.se
0703-21 12 16
Utbildning och ungdom

Ekonomiavdelning

08-466 86 20
Gemensam brevlåda: ekonomi@svenskgalopp.se

Gabriella Grönström, ekonomichef

e-post: gabriella.gronstrom@svenskgalopp.se

Victor Rintsberg, ekonomiassistent

e-post: victor.rintsberg@svenskgalopp.se
Kundfakturor, prispengar, uppfödarpremier.

Evelina Pettersson, redovisningsekonom

e-post: evelina.pettersson@svenskgalopp.se
Leverantörsreskontra, skatt, avstämningar.

Linda Hed, Redovisningsansvarig

e-post: linda.hed@svenskgalopp.se

Administrativ avdelning

Anette Boija, handläggare

e-post: anette.boija@svenskgalopp.se
08-466 86 80
Registrering av ägarskiften, hästägarfärger, pseudonymer, exporter, importer, tillfällig införsel, arabiska fullblod, RCN.

Monica Wolf, handläggare

e-post: monica.wolf@svenskgalopp.se
08-466 86 79
Avelsärenden, inregistrering av svenska hästar, pass, DNA typning, avelsvärdering, namngivning, namnändring, exporter, återimporter, tillfällig utförsel, kastrationer, dödanmälan, Breeders'-anmälningar.

Teresia Åkesson, handläggare

e-post: teresia.akesson@svenskgalopp.se
08-466 86 89
Licensärenden, utbildnings- ungdoms- och kontorsadministration.
Arbetar måndagar och torsdagar

Pierre Sjödell, IT-chef/CIO

e-post: pierre.sjodell@svenskgalopp.se
0708-106878

Margareta Östgård Svennehed, IT-samordnare

e-post: margareta.ostgard@svenskgalopp.se
08-466 86 15
IT och data, lösenord och konton till Galoppappen.

Marknadsavdelning

Gemensam brevlåda: marknad@svenskgalopp.se

Katinka Berg, interim Marknad & Försäljningschef

e-post katinka.berg@svenskgalopp.se
0709-113 600

Anna Thelander, marknadsansvarig på Jägersro & Göteborg Galopp

e-post: anna.thelander@svenskgalopp.se
040-671 82 01
Evenemang, försäljning, annonsering, bokningar m.m på Jägersro och Göteborg Galopp

Anna Öhgren, marknadsansvarig på Bro Park

e-post: anna.ohgren@svenskgalopp.se
073-0838248
Evenemang, försäljning, annonsering, bokningar m.m. på Bro Park.

Mimmi Jarl

e-post: mimmi.jarl@svenskgalopp.se
0766-10 53 47
Marknad Jägersro och centralt, sociala medier och ungdom

Amie Karlsson, kommunikationsansvarig (föräldraledig på deltid)

e-post: amie.karlsson@svenskgalopp.se
073-080 27 31
Webbsidor, trycksaker, sociala medier, pressfrågor, foto

Bro Park (anläggning)

Tove Brandt, anläggningschef och starter

e-post: tove.brandt@svenskgalopp.se
073-802 81 44
Starter, anläggningschef på Bro Park, ansvarig för gästboxar på Bro Park och Gärdet, smittskydd Bro Park

Kristina E Bengtsson, fastighetschef Bro Park

e-post: kristinae.bengtsson@svenskgalopp.se
070-508 13 75
Fastighetsrelaterade frågor, toto och säkerhet

Daniel Cardell

e-post: daniel.cardell@svenskgalopp.se
070-856 02 32
Miljö- och fastighetskoordinator, gödselansvarig

José Lopera

073-822 35 37
Anläggning/bana

Pawel Gajda

073-094 64 77
Anläggning/bana

Göteborg Galopp

Sven Rosenqvist, platschef

e-post: sven.rosenqvist@svenskgalopp.se
0730-838190

Jägersro Galopp (anläggning)

Anna Thelander, Tf platssansvarig

e-post: anna.thelander@svenskgalopp.se
040-671 82 01
Tf platssansvarig Jägersro Galopp

Simon Persson

e-post simon.persson@svenskgalopp.se
076-127 66 52
Anläggning/bana

François Simon

e-post francois.simon@svenskgalopp.se
076-338 63 38
Anläggning/bana

Övriga kontaktuppgifter

Nicholas Cordrey, handicapper

nc@scanhand.dk

Relaterade sidor

Bokföring dreamstime_l_147793349.jpg

Fakturaadress

Information om hur du skickar en faktura till Svensk Galopp.

Jane Elliott 9569 Elina Björklund.jpg

Press och media

Vi publicerar pressmeddelanden och högupplösta bilder för media att använda.

mobiltelefon cup-dagen2019.jpg

Sociala kanaler

Svensk Galopp driver flera sociala media-konton och webbsidor. Här finns länkar till alla våra konton och sajter.