Medarbetare

På den här sidan hittar du kontaktuppgifter till medarbetarna i Svensk Galopp AB.

Om du inte vet vem som ska besvara din fråga så skickar du den till info@svenskgalopp.se

Stab

Lill Gusén Hammar, vd

e-post: lill.gusen@svenskgalopp.se

Sportavdelning

Gemensam brevlåda: sport@svenskgalopp.se

Dennis Madsen, sportchef

e-post: dennis.madsen@svenskgalopp.se
08-466 86 03

Stefan Jönsson

e-post: stefan.jonsson@svenskgalopp.se
040-671 82 05
Anmälningar, startanmälningar, insatslöpningar, tränarskiften

Hanna Selinus

e-post: hanna.selinus@svenskgalopp.se
08-466 86 46
Anmälningar, startanmälningar, utlandsanmälningar, Breeders'-anmälningar, RCN, clearance, licenskurser för tränare och introduktionskurser

Cecilia Gråberg

e-post: cecilia.graberg@svenskgalopp.se
08-466 86 85
Ung Galopp, licenskurser för ryttare

Ekonomiavdelning

Gemensam brevlåda: ekonomi@svenskgalopp.se

Susanne Hellevik, tf ekonomichef

e-post susanne.hellevik@svenskgalopp.se

Victor Rintsberg, ekonomiassistent

e-post: victor.rintsberg@svenskgalopp.se
08-466 86 20
Kundfakturor, prispengar, uppfödarpremier.

Louise Bäckman, ekonomiassistent

e-post: louise.backman@svenskgalopp.se
08-466 86 18
Leverantörsfakturor och redovisning.

Annika Johansson, redovisningsansvarig

e-post: annika.johansson@svenskgalopp.se
08-466 86 88
Redovisning, bokslut och budget.

Administrativ avdelning

Anette Boija, handläggare

e-post: anette.boija@svenskgalopp.se
08-466 86 80
Registrering av ägarskiften, hästägarfärger, pseudonymer, exporter, importer, tillfällig införsel, arabiska fullblod.

Monica Wolf, handläggare

e-post: monica.wolf@svenskgalopp.se
08-466 86 79
Avelsärenden, inregistrering av svenska hästar, pass, DNA typning, avelsvärdering, namngivning, namnändring, exporter, återimporter, tillfällig utförsel, kastrationer, dödanmälan.

Teresia Åkesson, handläggare administration/ekonomi

e-post: teresia.akesson@svenskgalopp.se
08-466 86 89
Licensärenden, administration av utbildningar.
Arbetar måndagar och torsdagar

Pierre Sjödell, tf IT-chef/CIO

e-post: pierre.sjodell@svenskgalopp.se
0708-106878

Margareta Östgård Svennehed, IT-samordnare

e-post: margareta.ostgard@svenskgalopp.se
08-466 86 15
IT och data, lösenord och konton till Galoppappen.

Marknad- och kommunikation

Amie Karlsson, kommunikationsansvarig

e-post: amie.karlsson@svenskgalopp.se
070-3587794
Pressfrågor, foto, sociala medier, trycksaker, banornas hemsidor, internationell hemsida

Lotta Malmborg, webmaster

e-post: lotta.malmborg@svenskgalopp.se
08-466 86 97
Svensk Galopps hemsida, event- och marknadsansvarig Bro Park, referat Norge och Danmark

Bro Park

Kristina E Bengtsson, fastighetschef Bro Park

e-post: kristinae.bengtsson@svenskgalopp.se
070-508 13 75
Fastighetsrelaterade frågor, toto och säkerhet

Tove Brandt, anläggningschef och starter

e-post: tove.brandt@svenskgalopp.se
073-802 81 44
Starter, anläggningschef på Bro Park, ansvarig för gästboxar på Bro Park och Gärdet

Lotta Malmborg, event- och marknadskoordinator

e-post: lotta.malmborg@svenskgalopp.se
08-466 86 97
Svensk Galopps hemsida, event- och marknadsansvarig Bro Park och referat Norge och Danmark

Daniel Jansson

e-post: daniel.jansson@svenskgalopp.se
070-856 02 32
Miljö- och fastighetskoordinator, gödselansvarig

José Lopera

073-822 35 37
Anläggning

Göteborg Galopp

Sven Rosenqvist, platschef

e-post: sven.rosenqvist@svenskgalopp.se
076-026 33 43

Jägersro Galopp

Anna Thelander

e-post: anna.thelander@svenskgalopp.se
040-671 82 01
Anläggningschef, försäljning & event

Mimmi Jarl

e-post: mimmi.jarl@svenskgalopp.se
040-671 82 23, 0766 10 53 47
Marknad, sociala medier och ungdom

Fredrik Johansson

e-post: fredrik.johansson@svenskgalopp.se
0703-21 12 16
Utbildning och ungdom

Övriga kontaktuppgifter

Nicholas Cordrey, handicapper

nc@scanhand.dk

Relaterade sidor

Bokföring dreamstime_l_147793349.jpg

Fakturaadress

Information om hur du skickar en faktura till Svensk Galopp.

Jane Elliott 9569 Elina Björklund.jpg

Press och media

Vi publicerar pressmeddelanden och högupplösta bilder för media att använda.

mobiltelefon cup-dagen2019.jpg

Sociala kanaler

Svensk Galopp driver flera sociala media-konton och webbsidor. Här finns länkar till alla våra konton och sajter.