Medarbetare

På den här sidan hittar du kontaktuppgifter till medarbetarna i Svensk Galopp AB.

Om du inte vet vem som ska besvara din fråga så skickar du den till info@svenskgalopp.se

Stab

Harald Dörum, vd

e-post: harald.dorum@svenskgalopp.se

Sportavdelning

Gemensam brevlåda: sport@svenskgalopp.se

Dennis Madsen, sportchef

e-post: dennis.madsen@svenskgalopp.se
08-466 86 03

Stefan Jönsson

e-post: stefan.jonsson@svenskgalopp.se
040-671 82 05
Anmälningar, startanmälningar, insatslöpningar, tränarskiften

Hanna Selinus

e-post: hanna.selinus@svenskgalopp.se
08-466 86 46
Sport och utbildning. Föräldraledig på deltid, jobbar 20%

Ulrika Lindblom

e-post: ulrika.lindblom@svenskgalopp.se
073-0946477
Vikarie sport, arbetar måndagar, torsdagar och varannan fredag

David Crona

e-post: david.crona@svenskgalopp.se
073-083 22 40
Referent, skribent på galopptips.se

Ekonomiavdelning

Gemensam brevlåda: ekonomi@svenskgalopp.se

Mats Engen, tf ekonomichef/CFO

e-post: mats.engen@svenskgalopp.se
073-390 86 39

Annika Johansson, redovisningsansvarig

e-post: annika.johansson@svenskgalopp.se
08-466 86 88
Redovisning, bokslut och budget.

Victor Rintsberg, ekonomiassistent

e-post: victor.rintsberg@svenskgalopp.se
08-466 86 20
Kundfakturor, prispengar, uppfödarpremier.

Louise Bäckman, ekonomiassistent

e-post: louise.backman@svenskgalopp.se
08-466 86 18
Leverantörsfakturor och redovisning.

Administrativ avdelning

Helena Gärtner, tf administrativ chef

e-post helena.gartner@svenskgalopp.se
070-254 77 14

Anette Boija, handläggare

e-post: anette.boija@svenskgalopp.se
08-466 86 80
Registrering av ägarskiften, hästägarfärger, pseudonymer, exporter, importer, tillfällig införsel, arabiska fullblod, RCN.

Monica Wolf, handläggare

e-post: monica.wolf@svenskgalopp.se
08-466 86 79
Avelsärenden, inregistrering av svenska hästar, pass, DNA typning, avelsvärdering, namngivning, namnändring, exporter, återimporter, tillfällig utförsel, kastrationer, dödanmälan, Breeders'-anmälningar.

Teresia Åkesson, handläggare administration/ekonomi

e-post: teresia.akesson@svenskgalopp.se
08-466 86 89
Licensärenden, administration av utbildningar, clearance.
Arbetar måndagar och torsdagar

Pierre Sjödell, tf IT-chef/CIO

e-post: pierre.sjodell@svenskgalopp.se
0708-106878

Margareta Östgård Svennehed, IT-samordnare

e-post: margareta.ostgard@svenskgalopp.se
08-466 86 15
IT och data, lösenord och konton till Galoppappen.

Amie Karlsson, kommunikationsansvarig

e-post: amie.karlsson@svenskgalopp.se
073-080 27 31
Webbsidor, trycksaker, sociala medier, pressfrågor, foto

Cecilia Gråberg

e-post: cecilia.graberg@svenskgalopp.se
08-466 86 85
Ungdom, ryttarutbildningar

Marknadsavdelning

Anna Thelander, marknadschef

e-post: anna.thelander@svenskgalopp.se
040-671 82 01
Marknadsansvarig Jägersro och centralt, platsansvarig Jägersro

Anna Öhgren, marknadsansvarig på Bro Park

e-post: anna.ohgren@svenskgalopp.se
073-0838248
Evenemang, försäljning, annonsering, bokningar m.m.

Mimmi Jarl

e-post: mimmi.jarl@svenskgalopp.se
040-671 82 23
Marknad, sociala medier och ungdom

Fredrik Johansson

e-post: fredrik.johansson@svenskgalopp.se
0703-21 12 16
Utbildning och ungdom

Bro Park (anläggning)

Kristina E Bengtsson, fastighetschef Bro Park

e-post: kristinae.bengtsson@svenskgalopp.se
070-508 13 75
Fastighetsrelaterade frågor, toto och säkerhet

Tove Brandt, anläggningschef och starter

e-post: tove.brandt@svenskgalopp.se
073-802 81 44
Starter, anläggningschef på Bro Park, ansvarig för gästboxar på Bro Park och Gärdet, smittskydd Bro Park

Daniel Cardell

e-post: daniel.cardell@svenskgalopp.se
070-856 02 32
Miljö- och fastighetskoordinator, gödselansvarig

José Lopera

073-822 35 37
Anläggning

Göteborg Galopp

Sven Rosenqvist, platschef

e-post: sven.rosenqvist@svenskgalopp.se
0730-838190

Jägersro Galopp (anläggning)

Robert Karlsson, anläggningsansvarig Jägersro Galopp

e-post: robert.karlsson@svenskgalopp.se
0730-76 13 99
Anläggningsansvarig Jägersro Galopp

Övriga kontaktuppgifter

Nicholas Cordrey, handicapper

nc@scanhand.dk

Relaterade sidor

Bokföring dreamstime_l_147793349.jpg

Fakturaadress

Information om hur du skickar en faktura till Svensk Galopp.

Jane Elliott 9569 Elina Björklund.jpg

Press och media

Vi publicerar pressmeddelanden och högupplösta bilder för media att använda.

mobiltelefon cup-dagen2019.jpg

Sociala kanaler

Svensk Galopp driver flera sociala media-konton och webbsidor. Här finns länkar till alla våra konton och sajter.